Lubartów dla Casperków :)

“Piękna Nasza Polska Cała”

to międzynarodowy projekt upamiętniający 100-lecie niepodległości naszego kraju. Jest to niezmiernie ważne wydarzenie, dlatego nasze przedszkole również bierze w nim aktywny udział.

Poprzez udział w projekcie chcemy pokazać Dzieciom tradycje naszego kraju, uwrażliwić je na folklor, a także zapoznać z historią Polski. Chcemy, by Casperki wiedziały czym jest patriotyzm, ojczyzna i tradycja, dlatego zajęcia edukacji patriotycznej wbudowane zostały w program nauczania. Stanowią one dla nas bardzo ważną część. Wierzymy, że poprzez nasze zajęcia Dzieci będą umiały bez namysłu odpowiedzieć na pytanie: skąd pochodzę? W realizacji zadań projektu “Piękna Nasza Polska Cała” pomagają nam zadania, które wykonujemy min. raz w tygodniu. Dotychczas w ramach projektu:
– utworzyliśmy kącik, w którym znajdują się książki poświęcone patriotyzmowi, barwy narodowe oraz pamiątki folklorystyczne;
– wysłaliśmy pocztówki do Powstańców Warszawskich oraz pocztówki z wizerunkiem miasta do organizatorów projektu;
– zorganizowaliśmy zawody “Biało-Czerwona Olimpiada Sportowa”;
– uczyliśmy się pieśni patriotycznych i hymnu Polski;
– zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny.

Przed nami jeszcze takie wydarzenia jak, pokaz mody patriotycznej, nauka zabaw ludowych, wycieczka do muzeum w Lubartowie, wypiekanie staropolskich pierników, a także nauka wiersza patriotycznego. Relację znajdziecie Państwo na naszej stronie Facebook.

Projekt realizowany jest w oddziałach 3-, 4-, 5- i 6-latków od 01 września do 31 grudnia 2018r.

Przedszkole Lubartów i autorski program dla Mieszkańców

Nasze przedszkole dba o to, aby Dzieci doskonale wiedziały, czym jest patriotyzm, ojczyzna i tradycja. Zajęcia z edukacji patriotycznej są wbudowane w nasz program nauczania i stanowią bardzo ważną dla nas część. Wierzymy, że poprzez nasze zajęcia dzieci będą umiały bez namysłu odpowiedzieć na pytania: skąd pochodzę?, czym dla mnie jest patriotyzm?, i dlaczego ojczyzna jest ważna?

Wiemy jak zaszczepić w dzieciach głębokie uczucie do Polski już w najmłodszych latach życia. Dlatego we współpracy z Rodzicami chcemy kształtować w umyśle „Casperka” obraz ojczyzny w sposób wrażliwy, aby jako dorosły czuł się w pełni Polakiem-Patriotą.

Od najmłodszych lat zapoznamy Dzieci z symbolami narodowymi oraz lokalnymi: herbami Polski i Lubartowa, flagą Polski i Lubartowa, a także hymnami. Wraz z nami dziecko nauczy się wykonywać drzewo genealogiczne swojej rodziny, zaczynając od nauki swojego nazwiska, adresu zamieszkania a także nazwy przedszkola.
Dalsza nauka patriotyzmu oparta będzie na autorskim projekcie naszej wspaniałej nauczycielki – Anny Krupy – „Jestem Polakiem – Jestem Przedszkolakiem”. Program edukacji patriotycznej przeznaczony jest dla Dzieci od 3 do 6 lat i ma za zadanie rozbudzenie poczucia przynależności narodowej, znajomości kultury, a także historii Polski. Nie zapominając o Lubartowie, program zawiera plan wydarzeń pomagający zapoznać się z naszym miastem:
1. Wycieczkę do Pałacu Sanguszków
2. Spotkanie z pracownikiem muzeum/biblioteki miejskiej/babcią lub dziadkiem – zapoznanie się z herbem miasta
3. Oglądanie książki „Lubartów i Ziemia Lubartowska i okolice na widokówkach z XIX i XX wieku”
4. Zwiedzanie Lubartowa: muzeum, ratusza, kościołów
5. Zwiedzanie Ziemi Lubartowskiej: zapoznanie z regionalną przyrodą (rzeką Wieprz, pomnikami przyrody, roślinami chronionymi).
Już dziś zapraszamy chętnych rodziców do współpracy w organizowaniu zajęć patriotycznych. Szczegóły w zakładce WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI.

Wycieczka od Pałacu Sanguszków / Przedszkole Lubartów

Święto Niepodległości / Przedszkole Lubartów

Kilka zdań o Święcie Niepodległości / Przedszkole Lubartów

Wewnętrzny konkurs w grupie Jeżyków 😉

Historia Lubartowa cz. 1 / Przedszkole Lubartów

“Historia Lubartowa sięga XVI wieku. Lewartów – Lubartów może poszczycić się bogatą i piękną tradycją. Podwójna nazwa miasta wiąże się z rodami jego właścicieli Firlejów i Sanguszków. W dniu 29 maja 1543 roku Piotr Firlej z Dąbrowicy, wojewoda Lubelski, otrzymał od króla Zygmunta Starego przywilej zezwalający na założenie miasta Lewartowa, na terenie wsi Łucka i Szczekarków. Nazwa Lewartów wywodzi się od herbu Firlejów “Lewart”. Miała ona przypominać mieszkańcom właściciela oraz stanowić wizytówkę rodu. Królewski przywilej lokował miasto na prawie magdeburskim.

Więcej o historii Lubartowa / Przedszkole Lubartów

Lubartów – wiadomości Naszego Miasta / Przedszkole Lubartów

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);ga(‘create’, ‘UA-90568817-2’, ‘auto’);ga(‘send’, ‘pageview’);</script>