mgr Kamila Skrzypczyńska

Dyrektorka

„JAK MOŻEMY Z NASZYMI DOROSŁYMI UMYSŁAMI WIEDZIEĆ, CO BĘDZIE INTERSUJĄCE DLA DZIECKA? JEŚLI PÓJDZIESZ ZA DZIECKIEM, MOŻESZ ODKRYĆ COŚ NOWEGO”. JEAN PIAGET

Już jako Dziecko lubiłam bawić się w dyrektorkę i nauczycielkę. Nawet podczas wymyślonego balu lalek czułam potrzebę „dowodzenia”. Jak się później okazało, zwykła zabawa zamieniła się w rzeczywistość, co było dla mnie zaskoczeniem.

Skończyłam szkołę ekonomiczną i studia administracyjne, a w 2008 roku postanowiłam zajść w ciążę. Pomyślałam, że bycie młodą mamą, to wspaniała przygoda. Zaczęłam uczestniczyć w różnych szkoleniach dotyczących wychowywania i rozwoju Dzieci, a w głowie zaczęła mi kiełkować myśl, o połączeniu fascynacji edukacją Dzieci w życiu osobistym oraz zawodowym.

Postanowiłam otworzyć przedszkole. Pierwsze i zarazem malutkie powstało w Łęcznej. Liczyło 30 Dzieci, natomiast po roku otrzymałam możliwość otwarcia przedszkola w Lubartowie. To był bardzo ciężki okres w moim życiu. Kilka najważniejszych wydarzeń nałożyło się w jednym czasie: poród, otwarcie i praca w przedszkolu. Gdyby nie bliscy, szczególnie mąż i mama, która niezmiennie tworzy ze mną duet zawodowy, nie poradziłabym sobie. Potrzebowałam nie tylko wsparcia psychicznego, ale zwyczajnej fizycznej pomocy, żeby pogodzić wychowanie Dziecka oraz pracę, będącą dużym wyzwaniem. Byłam zaskoczona, że pomimo zbliżającego się porodu, miałam w sobie tyle energii i chęci do prowadzenia zajęć z Dziećmi oraz pracy administracyjnej w placówce. Po prostu wiedziałam, że moje poświęcenie jest jak zasiane ziarno, z którego kiedyś wyrośnie cudowny owoc. Tak też się stało.