Zajęcia karate

Zajęcia ogólnorozwojowe, wprowadzające elementy karate oraz samoobrony, dla Dzieci w wieku przedszkolnym. Prowadzone są na terenie przedszkola przez wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora karate. Treningi odbywają się raz w tygodniu i trwają pół godziny, w ciągu której Dzieci wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe, techniki karate oraz elementy samoobrony. Zajęcia to nie tylko elementy walki. Sztuka polega na kontroli, słuchaniu mistrza, wpajaniu szacunku.

Karate Tradycyjne to starożytna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała (synchronizacji oddechu, napięcia i rozluźnienia mięśni i dynamiki całego ciała), niż siły mięśni rąk i nóg.
W zastosowaniach praktycznych liczy się strategia i szybkość reakcji w połączeniu z mocnym duchem walki.
W karate nie można oddzielić od siebie sfery fizycznej i psychicznej – obie łączą się harmonijnie ze sobą. Ćwiczący uzyskuje wiarę w siebie, opanowanie i jasny osąd sytuacji, dzięki czemu ciało reaguje zawsze w należyty sposób.

Jeśli korzystamy z technik, jakie daje nam karate tradycyjne, waga i wzrost przeciwnika przestają mieć znaczenie. Karate zatem może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej. Uprawianie karate sprawia, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego i oddechowego, a także zahamowania psychiczne i charakterologiczne.
Uprawianie karate wpływa wszechstronnie na kondycję fizyczną: podnosi siłę i elastyczność mięśni, poprawia szybkość, zwinność, koordynację ruchową i wydolność krążenia.

Instruktor: Sebastian Batorski 1 Dan – Mistrz Polski w Kumite, były zawodnik Kadry Narodowej.

Wszystkie zajęcia w Casperku

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‚GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);ga(‚create’, ‚UA-90568817-2’, ‚auto’);ga(‚send’, ‚pageview’);</script>