W zdrowym ciele zdrowy duszek :)

Przedszkolaki Przedszkola Prywatnego Casper w Lubartowie realizowały tematy związane z profilaktyką i promocją zdrowia pt. „W zdrowym ciele zdrowy duszek”. Dzieci dzięki prezentacji multimedialnej pt. „Promocja zdrowego stylu życia i odżywania oraz aktywności ruchowej” dowiedziały się, co powinny jeść aby mieć dużo siły i energii, jak się ubierać aby nie zachorować. Wiadomości związane ze zdrowym odżywaniem utrwaliliśmy z Panią DIETETYK. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, odwiedził nas Pan STOMATOLOG. Celem wizyty było uświadomienie Dzieciom konieczności dbania o zęby oraz higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pan Dentysta przeprowadził pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów. Podczas kolejnych dni przedszkolaki odwiedziła Pani PIELĘGNIARKA, która mówiła nam o zapobieganiu infekcjom, powiedziała jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Dzieci wybrały się z wizytą do Apteki i Sklepu Medycznego, aby zakupić akcesoria do kącika apteczno-lekarskiego. Ach no właśnie, był u nas również LEKARZ RODZINNY. Fajnie było pobawić się słuchawkami, znaczy stetoskopem 🙂

Pod koniec tygodnia Casperki własnoręcznie przyrządziły „zdrowe i wesołe kanapeczki”, które szybko zniknęły 🙂

 

Dużo czasu poświęcimy również na zabawy ruchowe, bo ruch to zdrowie. Biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy woreczkami do celu i graliśmy w gry zespołowe. Projekt „W zdrowym ciele zdrowy duszek” realizuje dwa programy edukacyjne: Kubusiowi Przyjaciele Natury i Czyste Powietrze Wokół Nas.