KSIĘGA KUCHARSKA – “GOTUJ Z CASPERKIEM”

Im więcej kciuków w górę tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja będzie dotyczyła wszystkich przedszkoli Casper. Na dole tej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

O PROJEKCIE

Od tego roku przedszkolnego Casperki biorą udział w zajęciach kulinarnych, których koncepcja wpisuje się w autorski program “Grunt to Zdrowie” wymyślony przez Anię Krupę. W ostatnim tygodniu każdego miesiąca Dzieci z Lubartowa (Kotki, Jeżyki, Motylki, Muchomorki) stworzą przepis na podwieczorek, który przygotują. Zdjęcia potraw oraz same przepisy umieścimy na tej stronie. Rodzice Casperków będą mogli zagłosować na najlepszy przepis stworzony przez ich Pociechy. Przepisy ocenione najwyżej spośród wszystkich lokalizacji (Lubartów, Wola, Firlej, Łęczna) zostaną umieszczone w książce kucharskiej pt.: „Gotuj z Casperkiem”. Poniżej relacje z zajęć, które miały miejsce w październiku.

Zapraszamy do pysznej zabawy

 

OPISY ZAJĘĆ KULINARNYCH I PRZEPISY

Sprawdź jak wspaniale bawiły się Casperki 🙂 i czego się nauczyły. Zobacz nasze Kulinarne Dzieła. Dokumentacja pysznej zabawy, a w przyszłości również wypowiedzi Dzieci 🙂

3-latki / KOTKI

4-latki / JEŻYKI

25.10
Dzieci dowiedziały się czym jest Piramida Żywienia. Zapoznały się z grupą produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zrozumiały, że dostarczanie produktów ze wszystkich pięter gwarantuje zdrowie i odporność na choroby.

26.10
Jeżyki poznały nowa technikę plastyczną – stemplowanie opuszkami palców owoców z wykorzystaniem farby plakatowej 🙂

27.10
U Casperków było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Czterolatki własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Dzieci przyniosły świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Gdzie następnie samodzielnie kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie Dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało wieeeele satysfakcji i radości.

Przepis

“Szaszłyki owocowe”

Składniki:
– jabłka
– banany
– pomarańcze
– gruszki
– śliwki
– mandarynki
– winogron
– sok z cytryny
– wykałaczki

Sposób przygotowania:
Jabłko, gruszki umyć, wytrzeć, położyć na małym spodku. A następnie obrać i pokroić na kawałeczki. Winogrono umyć, osuszyć. Kiwi,mandarynki, pomarańcze i banany również obieramy i kroimy. Mandarynki i podzielić na cząstki, kiwi pokroić na małe kawałki. Śliwki przekroić na pól. Banany pokroić w plasterki,zanurzyć w soku z cytryny aby banan nie ściemniał. Wszystko przełożyć do miseczek. Następnie wszystkie owoce nabijamy na patyczki do szaszłyków.
 

Efekt naszej pracy 🙂

Galeria zdjęć

 

5-latki / MOTYLKI

6-latki / MUCHOMORKI

© 2017 Prawa autorskie do przepisu prezentowanego na tej stronie, nazwy i projektu „Gotuj z Casperkiem”, nazwy oraz projektu „Grunt to zdrowie”, nazwy i projektu „Księga Kucharska Casperka” zastrzeżone. Powielanie w całości lub w części tylko za zgodą autorów. Zastrzeżenia nie dotyczą Rodziców, których Dzieci uczęszczają do Przedszkola Casper.