mgr Sylwia Semeniuk

Nauczyciel wspomagający

Absolwentka Pedagogiki Resocjalizacyjnej, studia podyplomowe w zakresie Przygotowania pedagogicznego, Oligofrenopedagogiki oraz Pedadogiki specjalnej w zakresie edukacji i rewalidacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

Prywatnie mama dwóch fantastycznych chłopców – Aleksandra i Stanisława.

Przygodę z pracą w przedszkolu zaczęłam w 2016 roku. Od tego czasu nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu. Praca z Dziećmi i dla Dzieci daje mi ogrom satysfakcji, każdy nawet najmniejszy postęp daje motywację do dalszego działania, a uśmiech Dziecka jest najlepszą nagrodą za włożony wysiłek. W swojej pracy staram się indywidualnie traktować każde Dziecko oraz budować w nim poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Ważne jest dla mnie również kształtowanie samodzielności Dziecka – im bardziej będzie ono samodzielne tym lepsze będzie jego poczucie własnej wartości i wiara we własne możliwości.

Jako pedagog specjalny staram się pomagać Dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych przezwyciężać ich deficyty rozwojowe, a także wspierać ich rozwój poznawczy oraz nabywać umiejętności niezbędne do życia w społeczeństwie. Staram się aby te działania zawsze przebiegały w atmosferze współdziałania w formie atrakcyjnej dla Dziecka.