W zdrowym ciele zdrowy duszek :)

Przedszkolaki Przedszkola Prywatnego Casper w Lubartowie realizują tematy związane z profilaktyką i promocją zdrowia pt. „W zdrowym ciele zdrowy duszek”. Dzieci dzięki prezentacji multimedialnej pt. „Promocja zdrowego stylu życia i odżywania oraz aktywności ruchowej” dowiedują się, co powinny jeść aby mieć dużo siły i energii, jak się ubierać aby nie zachorować. Wiadomości związane ze zdrowym odżywaniem utrwalają z Panią DIETETYK. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, odwiedza nas Pan STOMATOLOG. Celem wizyt jest uświadomienie Dzieciom konieczności dbania o zęby oraz higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pan Dentysta przeprowadzi pogadanki na temat prawidłowego mycia zębów. Podczas kolejnych dni przedszkolaki odwiedza Pani PIELĘGNIARKA, która mówi nam o zapobieganiu infekcjom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Dzieci wybrają się z wizytą do Apteki i Sklepu Medycznego, aby zakupić akcesoria do kącika apteczno-lekarskiego. Zapraszamy również LEKARZY RODZINNYCH. Fajnie jest bawić się słuchawkami, znaczy stetoskopem 🙂

Pod koniec tygodnia Casperki własnoręcznie przyrządzają „zdrowe i wesołe kanapeczki”, które szybko znikają 🙂

 

Dużo czasu poświęcamy również na zabawy ruchowe, bo ruch to zdrowie. Biegamy, skaczemy, rzucamy woreczkami do celu i gramy w gry zespołowe. Projekt „W zdrowym ciele zdrowy duszek” realizuje dwa programy edukacyjne: Kubusiowi Przyjaciele Natury i Czyste Powietrze Wokół Nas.