Program “Czyste Przedszkole”

Miło nam poinformować, że Casper w Lubartowie przystąpił do Programu „Czyste Przedszkole”

Placówka, która przystąpi do Programu ma obowiązek dbać o czystość pomieszczeń cyklicznie piorąc wykładziny oraz ozonując pomieszczenia. Przedstawiciele Programu będą kontrolowali wypełnianie zobowiązania w każdej Placówce, która otrzyma certyfikat.

„Czyste Przedszkole” to projekt prozdrowotny kierowany do Dyrekcji Przedszkoli i Żłobków z Lublina, Lubartowa, Łęcznej i okolic oraz Rodziców Dzieci uczęszczających do tych Placówek. Współpracujemy z Lekarzami oraz Centrami Medycznymi.

Projekt ma na celu zmniejszyć zachorowalność wśród Dzieci z Przedszkoli i Żłobków oraz wśród Kadry głównie poprzez ozonowanie pomieszczeń i tym samym eliminację wirusów, bakterii i grzybów.

Zapraszamy na stronę internetową Programu Czyste Przedszkole – kliknij tutaj

Ozon to doskonały środek dezynfekujący, jeden z najsilniejszych znanych człowiekowi. Najskuteczniej usuwa bakterie, wirusy, roztocza, zarodniki pleśni i grzybów, usuwa przykre zapachy organiczne i nieorganiczne oraz wiele innych związków chemicznych.

Jak działa? / Czyste przedszkole / Ozonowanie Przedszkoli i Żłobków, Lublin, Lubartów, Łęczna i okolice

Ozon natrafiając na różne zanieczyszczenia w powietrzu bądź poprzez wnikanie w strukturę materiałów (dywany, tapicerka, tynk) wchodzi z nimi w reakcję chemiczną powodując ich utlenienie. Trzeci atom tlenu w jego cząsteczce sprawia, że ozon jest bardzo aktywny chemicznie gazem – bardzo łatwo reaguje z cząsteczkami zanieczyszczeń takimi jak zapachy, bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby. Rozkłada je, w mniej złożone, i zwykle mniej szkodliwe cząsteczki. Pozostały ozon w sposób naturalny rozpada się z powrotem do tlenu, co sprawia, że jest on bardzo przyjazny środowisku. Dezynfekcja pomieszczeń z zastosowaniem ozonu jest dużo bardziej efektywna, niż tradycyjne z zastosowaniem środków chemicznych.

Zapraszamy na stronę internetową Programu Czyste Przedszkole – kliknij tutaj

Co zyskuje Przedszkole? / Czyste przedszkole / Ozonowanie Przedszkoli i Żłobków, Lublin, Lubartów, Łęczna i okolice

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia na całym świecie. Jednak ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć ciągle przybywa jej zwolenników. Najczęściej ozon wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy.

• Usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
  • Sterylizacja – ozonowanie zabija wirusy i bakterie i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach;
  • Ozonowanie to usuwanie alergenów – ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje;
  • Ozonowanie to dezynsekcja i deratyzacja – ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie.

Ozonowanie to metoda idealna wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagane są czystość mikrobiologiczna i sterylność. Doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków.

Zapraszamy na stronę internetową Programu Czyste Przedszkole – kliknij tutaj

Bezpieczeństwo / Czyste przedszkole / Ozonowanie Przedszkoli i Żłobków, Lublin, Lubartów, Łęczna i okolice

Ozon jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt w wysokich stężeniach lub gdy jest wdychany dłuższy czas. Ozonowanie należy przeprowadzać z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Bardzo ważne jest, aby zabiegi ozonowania były wykonywane poprzez odpowiednio wyposażony i wyszkolony personel. Ozon ma bardzo intensywny zapach i jest wyczuwalny zanim będzie w stanie komukolwiek zaszkodzić. Przebywanie w ozonowanych pomieszczeniach jest dozwolone tylko i wyłącznie w kontrolowanych warunkach tj stężeniach nie wyższych niż 0,2 mg/ m³. Ozon ulega naturalnemu rozpadowi, stąd ozonowanie jest bezpieczne jednakże wymaga przestrzegania prostych zasad np. wietrzenia pomieszczenia po zabiegu.

Posiadamy generatory ozonu, które wytwarzają bardzo wysokie stężenia ozonu, które są niebezpieczne dla życia i zdrowia zwierząt i ludzi.

• Zabrania się przebywania ludzi i zwierząt w ozonowanych pomieszczeniach;
  • Wejście do ozonowanego pomieszczenia może odbyć się tylko przez przeszkolonego pracownika w masce z odpowiednim filtrem pochłaniającym;
  • Po zakończeniu zabiegu ozonowania, pomieszczenie należy wietrzyć przez okres od 20 do 30 minut, zaleca się niewchodzenie do pomieszczenia przed upływem 2 godzin od zakończenia odkażania.