Smyko-Multisensoryka

Na zajęciach będzie mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, smakowania i wąchania, ruszania się i huśtania/bujania. Pobudzimy WSZYSTKIE ZMYSŁY, ponieważ zajęcia oparte są o teorię integracji sensorycznej.

Zajęcia prowadzone będą według autorskiego programu przez certyfikowanego trenera Io (pierwszego stopnia) mgr Agnieszkę Mydlak (pedagoga i pasjonatkę pracy z niemowlętami i małymi Dziećmi oraz terapeutę integracji sensorycznej).

Opis zajęć SMYKO-MULTISENSORYKA ®

Czym są?

Są to jedyne zajęcia sensoryczne, których program został stworzony stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej.
SMYKO – MULTISENSORYKA® są zajęciami o charakterze:

😉 Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój Dziecka (integrację sensoryczną).

😉 Profilaktycznym – zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).

😉 Przesiewowym – prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny Dziecka – jeśli Dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.

😉 Edukacyjnym – Rodzice i Opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły Maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Dla kogo?

Zajęcia są skierowane do WSZYSTKICH Dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia/ a nawet starszych i ich Rodziców lub Opiekunów, z podziałem na grupy wiekowe.

Zapraszamy wszystkie Dzieci, a w szczególności Dzieci z grupy ryzyka zaburzeń integracji sensorycznej, czyli:

– ciąża wysokiego ryzyka (min. bliźniacze i wieloracze, in-vitro, zagrożone),
– nieprawidłowości okołoporodowe, – porody przez cesarskie cięcie,
wcześniactwo,
– obniżona punktacja Apgar,
– nieprawidłowości w napięciu mięśniowym (obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria)
– problemy z ssaniem,
– późne osiąganie kamieni milowych w rozwoju,
– Dzieci o wysokich potrzebach „High Need Baby”(mało śpią i często się wybudzają, trudno zasypiają, bardzo dużo płaczą, chcą być ciągle noszone bądź unikają kontaktu fizycznego),
– Dzieci nadwrażliwe na bodźce.

Jak są prowadzone?

– Na zajęciach stymulujemy 7 zmysłów, przede wszystkim skupiając się na 3 podstawowych systemach zmysłowych.

– Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy.

– Każde zajęcia przebiegają stałego planu, w specjalnie przygotowanej do tego sali.

– Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną.

– Nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie – staramy się podążać za Dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy.

– Standardem na zajęciach jest również możliwość podwieszenia sprzętu stymulującego układ przedsionkowy.

– Specjalnie do programu SMYKO- MULTISENSORYKA® została napisana ścieżka dźwiękowa© (przez profesjonalnych muzyków/ muzykoterapeutów z Evana Studio) która odpowiada poszczególnym częściom zajęć.