Centrum Integracji Dziecięcej CASPER

 

Otworzyliśmy nowiutką ;), dużą i widną salę do Integracji Sensorycznej (SI) w naszym żłobku w Lubartowie – ul. Reja 16. Między innymi tutaj będzie odbywała się terapia Dzieci, stawianie diagnoz i konsultacje ze specjalistami w ramach “Centrum Integracji Dziecięcej CASPER”.

WSPOMAGANIE WCZESNEGO ROZWOJU DZIECKA.

Drogi Rodzicu, jeśli masz opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej o wspomaganiu wczesnego rozwoju Dziecka i opinię o kształceniu specjalnym to zapraszamy na ul. Reja 16 w Lubartowie. Na terapię przyjmujemy też Dzieciaczki bez wspomnianych opinii ;). Oferujemy pracę specjalistów: terapeuty integracji sensorycznej, logopedy, psychologa i pedagoga.
Zapraszamy na konsultacje po uprzedniej rejestracji telefonicznej, numer Pani Kamili: 513 727 291, numer Pani Agnieszki: 609 514 843. Przyjmujemy Dzieci od 1 roczku do 9 lat.

INTEGRACJA SENSORYCZNA DZIECI RÓWNIEŻ W WEEKENDY.

Terapeuci Integracji Sensorycznej (SI) zapraszają wszystkie Dzieci z Lubartowa i okolic na zajęcia, nawet w weekendy ;). Oferujemy diagnozę i terapię. Koszt 60 minut pracy z Dzieckiem to 120 zł. A diagnoza kosztuje 350 zł. Zajęcia odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (numery telefonów podaliśmy wyżej), a prowadzą je wykształceni terapeuci z zakresu terapii specjalnej oraz terapii wczesnego wspomagania rozwoju. Do postawienia diagnozy kwalifikują się w zasadzie wszystkie Dzieci, nie ma dolnej granicy wieku.

Jeśli Twoje Dziecko potrzebuje indywidualnej pracy z pedagogiem specjalnym i psychologiem, zadzwoń. ZAPRASZAMY.

CO TO JEST INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI)?
Śmiało powiedzieć, że to sposób porządkowania przez mózg informacji, odbieranych przez zmysły. Pozwala człowiekowi na celowe działanie, właściwe reakcje organizmu, umożliwia również selekcję informacji i odwołuje się do wcześniejszych doświadczeń. Warto podkreślić, że Integracja Sensoryczna jest procesem, który zachodzi poza świadomością, podobnie jak oddychanie a jej rozwój zaczyna się już w życiu płodowym, a więc towarzyszy nam od początku do końca życia.

KIEDY?
Często Rodzice zastanawiają się, jaki jest minimalny wiek Dziecka, który kwalifikuje go do przeprowadzenia diagnozy SI (Integracja Sensoryczna). Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie ma dolnej granicy wieku. Zaburzenia integracji sensorycznej to trudności, z którymi mały człowiek przychodzi na świat i nie ma co liczyć na to, że z nich sam wyrośnie.

DIAGNOZA SI.
Diagnoza procesów integracji sensorycznej zajmuje zwykle od 3 do 4 spotkań, trwających około 60 minut, w zależności od aktywności i nastroju Dziecka. Polega ona na wywiadzie z Rodzicami na temat przebiegu ciąży, rozwoju Dziecka, przeprowadzeniu przez wykwalifikowanego terapeutę SI obserwacji klinicznej oraz testów Kalifornijsko-Południowych, opracowanych przez A. J. Ayres.

ZACHOWANIA, które wskazują na problemy z integracją sensoryczną:
Dziecko jest niespokojne, płaczliwe, ma kłopoty z zaśnięciem, często wybudza się w nocy; Ma trudności z jedzeniem; Jest niezdarne, słabo skoordynowane, ma trudności z ubieraniem się; Nie jest samodzielne; Ma problemy z utrzymaniem równowagi, często przewraca się na prostej drodze; Często wpada na stojące przedmioty i inne.