Muchomorki (6-latki) i Księga Kucharska

5/5 (23)

KWIECIEŃ 2018

Muffinki z krówkami 🙂

 

 

MARZEC 2018

Na zajęciach kulinarnych w marcu, Muchomorki wykonywały wesołe pisklaczki z jajek.

Potrzebne im były:
– ugotowane jajka na twardo;
– ziele angielskie;
– odrobina majonezu;
– gotowana marchewka;
– kilka liści sałaty;
– majonez;
– szczypior;
– kilka plasterków wędliny.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem pracowały nad wiosennymi pisklaczkami. Obierały jajka, zgniatały żółtka, kroiły szczypior i wędlinkę aby z przygotowanych produktów wyszły wiosenno-wielkanocne pisklaczki. SMACZNEGO 🙂

 

LUTY 2018

Grupa Muchomorki wykonała na zajęciach kulinarnych przepyszne kanapeczki “Krówki”
składniki:
* pieczywo jasne i ciemne
* masło
* oliwki czarne
* papryka
* salami
* sałata
* twarożek (zrobimy z ser biały, śmietana 18% i troszkę soli)

 

STYCZEŃ 2018

W miesiącu styczniu Muchomorki przygotowywały pyszne koktajle mleczno-owocowe i super zdrowe soki owocowo-warzywne.

Przepis na koktajl:
jOgurt naturalny
truskawki i banany
przepis na sok:
buraczki ćwikłowe
jabłka
marchewka
grejpfrut
pomarańcze

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały potrawy i ze smakiem wypiły pyszne witaminy.

GRUDZIEŃ 2017

Muchomorki podczas grudniowych zajęć kulinarnych lepili przepyszne pierożki “ruskie”. Aby wykonać tą potrawę potrzebne nam było:
360 g mąki
190 ml wody
2 jajka
2 łyżeczki soli
kilka gotowanych ziemniaków
kostka sera białego
mała cebulka
pieprz do smaku

Przedszkolaki, po wcześniejszym wykonaniu zabiegów higienicznych ( mycie rąk, założenia fartucha kuchennego ), przystąpili do przygotowania ciasta na pierogi i przepysznego farszu. Następnie zaczęły ” lepić” ruskie pierogi. Kolejnym etapem było gotowanie ” ruskich”, ale tą czynność wykonywała Pani, gdyż jest to bardzo niebezpieczne zajecie!!Po ugotowaniu Muchomorki przystąpiły do konsumpcji.
PYCHOTKA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 
Podczas zajęć zabawa była przednia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 

LISTOPAD 2017

Smacznego 🙂

PAŹDZIERNIK 2017

W dniach 25-27.10 Casperki realizowały temat pt. “W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci poznały piramidę zdrowego odżywiania, dowiadywały się, dlaczego warto jeść surowe owoce i co ona w sobie kryją. Utrwalały nazwy owoców krajowych i egzotycznych. Klasyfikowały je według pochodzenia, smaku, kształtu i koloru. Przedszkolaki na zajęciach poznawały owoce wielozmysłowo poprzez: smak, dotyk, węch. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych. Poprzez ” burzę mózgów” tworzyły pełne witamin przepisy kulinarne, aby następnego dnia zrealizować wymyślone koktajle i soki owocowe. Na koniec zajęć Dzieci ze smakiem opróżniły swoje kubeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.