Bezpieczeństwo w przedszkolu

Bezpieczeństwo w przedszkolu Casper Lubartów

Zasady, normy i procedury (wyciąg) – bezpieczeństwo w przedszkolu Casper

 

W budynku – bezpieczeństwo w przedszkolu

Przedszkole wyposażone jest w monitoring obejmujący sale, korytarze, szatnie oraz wejście/ wyjście;

Podgląd na widok z kamer znajduje się w gabinecie Pani Kamili (Dyrektor), a nagrania są do wglądu zainteresowanych Rodziców;

Na pierwszym piętrze, na szczycie schodów, została zainstalowana bramka bezpieczeństwa;

W łazienkach znajdują się maty antypoślizgowe, a grzejniki zabezpieczone są drewnianymi obudowami;

Sprzęt z jakiego korzystają Dzieci, czyli stoliki, krzesełka, meble, zabawki posiadają atesty najwyższych norm bezpieczeństwa. Pracownicy stale kontrolują stan, usuwają wadliwe i zepsute;

W trosce o bezpieczeństwo Dzieci prowadzimy zadania, pogadanki i cykl zajęć dotyczący bezpieczeństwa, np. zagrożeń jakie mogą przydarzyć się wewnątrz budynku i na placu zabaw;

W Casperku jest domofon, drzwi zewnętrzne zamykamy ok. godziny 10. Otwierane są na żądanie;

Rodzice wypełniają Deklarację, która dotyczy osób upoważnionych do odbioru Dziecka z przedszkola. Nauczyciel, jeśli nie zna osoby, która przyszła po Dziecko prosi o przedstawienie dokumentu tożsamości.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Rodzicami. Nauczyciele dysponują numerami telefonów Rodziców i dzwonią
w każdej sytuacji awaryjnej, np. w przypadku pogorszenia stanu zdrowia Dziecka.

 

Poza budynkiem

– bezpieczeństwo w przedszkolu

2 lata temu zewnętrze Casperka zostało zmodernizowane pod kątem zwiększonego BEZPIECZEŃSTWA Dzieci: założyliśmy zewnętrzny monitoring, uszczelniliśmy ogrodzenie, położyliśmy specjalną matę na placu zabaw oraz odnowiliśmy podjazd dla wózków;

Każdorazowe wyjście poza Przedszkole na wycieczkę zgłaszane jest Rodzicom;

Dzieci znają zasady bezpiecznego zachowania się podczas spacerów i wycieczek. Zawsze poruszamy się
w zwartej grupie, idąc parami. Zachowujemy bezpieczne odległości między parami (na wyciągnięcie ręki).
W czasie spacerów Casperki korzystają z chustek (zwiększamy bezpieczeństwo :)) w żółtym kolorze, które mają zawieszone na szyi. W czasie spacerów Dzieci ochrania odpowiednia liczba opiekunów, którzy w zależności od liczby Dzieci idą z przodu, z tyłu i pośrodku grupy.

 

Bezpieczeństwo a prawo

Bezpieczeństwo Casperków to nasz priorytet zapisany również w statucie Instytucji. Bezpieczeństwo zapewnia również przestrzeganie norm i wytycznych Ministerstwa, a nasza placówka musi je wypełniać. Słowa: “Bezpieczeństwo”, “Bezpieczny”, “Bezpiecznie” padają bardzo często z ust rekomendujących nas Rodziców.

Myślimy nad realizacją kolejnych projektów we współpracy z Policjantkami i Policjantami lubartowskiego Komisariatu Policji.

 

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);ga(‘create’, ‘UA-90568817-2’, ‘auto’);ga(‘send’, ‘pageview’);</script>