Casperek czyta

5/5 (1)

Jeden z najnowszych programów naszego przedszkola. Ma zachęcić Dzieci i Rodziców do jak najczęstszego zaglądania do książek. Rozpisany na podstawie założeń akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zachęca Dzieci do korzystania z biblioteczki grupowej, Kącika Wymiany Książek znajdującego się w korytarzu naszego przedszkola, a także do udziału w akcjach promujących czytelnictwo.
Codziennie, w ramach programu, w każdym oddziale naszego przedszkola w porze poobiedniego odpoczynku wychowawcy czytają Dzieciom najlepsze książeczki, a lektury wybierane są na podstawie „Złotej Listy” opracowanej przez Fundację ABCXXI. Jest to niezwykle ważne, gdyż kształtuje w Dzieciach chęć sięgania po dobrą dziecięcą literaturę, a książki ze Złotej Listy uznawane są za najbardziej pouczające lektury.
Program „Casperek czyta” jest tym bardziej atrakcyjny, że w każdym miesiącu roku szkolnego 2019/2020 odbywać się będzie event promujący czytelnictwo. We wrześniu powstał Kącik Wymiany Książek, w listopadzie do naszego przedszkola zawitają goście, którzy będą czytać na głos najlepsze lektury, a w lutym nasze przedszkole odwiedzi autor książek dla Dzieci.

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);ga(‘create’, ‘UA-90568817-2’, ‘auto’);ga(‘send’, ‘pageview’);</script>