Marcowe Atrakcje Casperka

1.03 / Wyjazd na halę sportową KUL

W ramach projektu realizowanego w przedszkolu PRZEDSZKOLIADA.PL Dzieci wyjeżdżają na zajęcia sportowe, które odbędą się w dużej sali gimnastycznej przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zajęcia sportowe mają charakter zabawy, Dzieci będą mogły pograć różnymi piłkami, przewidziany jest także poczęstunek. Celem imprezy jest upowszechnianie sportu wśród Dzieci, promocja idei „fair play” oraz świetny sposób na spędzenie aktywnie czasu.

21.03 / Pierwszy Dzień Wiosny 2017 🙂

Tego dnia powitamy nową porę roku. Prosimy Dzieci o ubranie się w zielone ubranka. W uroczystym korowodzie oraz ze wcześniej przygotowaną MARZANNĄ przejdziemy uliczkami osiedlowymi, aby powitać wiosnę z uśmiechem na ustach! Sprawdzimy, czy rozkwitają już pierwsze kwiaty oraz czy powróciły już ptaki. Niech żyje wiosna!

22.03 / Zwiedzamy wyspy brytyjskie

Koncert z Panią Mariolą Zagojska. Po raz kolejny spotkamy się ze znaną Dzieciom „Panią Muzyką”, aby poznać nowe zakątki świata, poznać ich historię i kulturę. Tym razem będą to wyspy brytyjskie, zatańczą prawdziwi Szkoci w spódnicach, przybędzie też brytyjski żołnierz. Wszystkiemu będzie towarzyszyła wesoła muzyka i tańce.

22.03 / Światowy Dzień Wody

W poszczególnych grupach przedszkolnych odbędą się zajęcia dotyczące znaczenia wody dla człowieka, sposobów jej oszczędzania oraz konsekwencji jej niedoborów.

27-31.03 / Tydzień zdrowych kanapeczek

W tym tygodniu w poszczególnych grupach odbędą się zajęcia kulinarne z Dziećmi, podczas których Dzieci wspólnie z Paniami „wyczarują” przepyszne i zdrowe kanapeczki z użyciem nowalijek. Na kanapeczkach królować będą szczypiorek, rzodkiewka, ogórek oraz pomidor.