mgr Katarzyna Szczęch

Nauczyciel, pedagog specjalny

Jestem wychowawcą grupy Sówki. Pracuję z Dziećmi od 14 lat. To praca, która daje mi ogromną radość i satysfakcję. Staram się stworzyć Dzieciom takie miejsce i atmosferę, by czuły się bezpiecznie, a jednocześnie mogły realizować swój potencjał. Poznawać świat i nowych przyjaciół. Doskonale się bawić, a jednocześnie stawać się mądrzejsze. Miejsce, gdzie biegły rano co sił w nogach i z którego wracałyby popołudniami szczęśliwe.
Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika. Poza pracą w grupie prowadzę terapie pedagogiczną z Dziećmi o specjalnych potrzebach rozwojowych, podczas której wspieram ich rozwój psychofizyczny i kształtuje umiejętności niezbędne do życia w społeczeństwie. W pracy z Dziećmi towarzyszy mi motto: „Pomóż mi zrobić to samemu”- jest to swoisty apel Dziecka, skierowany do dorosłego. Wskazuje ono na prawo Dziecka do dążenia do samodzielnego i nieskrępowanego rozwoju, w warunkach właściwej pomocy nauczyciela.

Stale dokształcam się i poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach:

  • „Rewalidacja i pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla Dzieci i uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – założenia teoretyczne a rzeczywistość przedszkolna i szkolna” konferencja organizowana w ramach Obchodów Światowego Dnia Autyzmu.
  • „Pierwsza diagnoza Dziecka. Jak rozpoznać niepokojące sygnały w rozwoju Dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.
  • „Trudności w nauce i koncentracji u Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jak sensorycznie wspierać proces nauczania?”
  • „Zabawy terapeutyczne w przedszkolu i szkole, proste zabawy na trudne sprawy”.
  • „Zaburzenia przetwarzania słuchowego: diagnoza i terapia”- szkolenie.
  • „O spektrum AUTYZMU w ujęciu relacyjnym”- cykl warsztatów prowadzonych przez Pana Adriana Borowika.
  • „Efektywne środowisko edukacyjne, wychowawcze i terapeutyczne dla Dziecka z ASD w przedszkolu”.
  • „Trudne zachowania Dzieci z ASD. Strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach”.