Majowe Atrakcje Casperka

wyjazdy atrakcje przedszkole w lubartowie CASPER maj

15 maja – Przedszkolaki z grup 4, 5 i 6-latków wyjeżdżają na spektakl teatralny do Teatru Kongresowego w Lublinie. Obejrzą tam spektakl pt. “Kozucha Kłamczucha”. Wyjazd do teatru do doskonała okazja zapoznania Dzieci ze sztuką oraz przybliżenie treści opowieści Janiny Porazińskiej, z której płynie cenny morał. 

16 maja – koncert muzyczny z Mariolą Zagojską i artystami z Filharmonii Lubelskiej – comiesięczny koncert Pani Marioli to dla Dzieci ciekawe wydarzenie, okazja do zapoznania się z kulturą różnych państw. Tym razem będzie do podróż do słonecznej Hiszpanii i Italii. Odkryjemy gorący temperament tancerzy flamenco oraz śródziemnomorski smak włoskich piosenek. 

19 maja – wycieczka Dzieci z grup “Motyli”, “Muchomorki” oraz “Biedronki” do “Krainy Rumianku” w miejscowości Hołowno na Polesiu Lubelskim – znajduje się tam wioska tematyczna, gdzie Dzieci poznają dawne obyczaje, kulturę oraz zajęcia ludzi. Wezmą udział w warsztatach, w programie są również gry zespołowe – terenowe. Przepiękna sceneria “Krainy Rumianku” zachęci również Przedszkolaki do spacerów po tym ciekawym i niezwykłym zakątku.

26 maja – NOC W PRZEDSZKOLU – chętne Dzieci z grup 5 i 6-latków będą miały nie lada okazję poznać “życie przedszkola nocą”, będą zabawy integracyjne, szukanie ukrytych skarbów, zabawy z latarkami :). Dzieci zjedzą w przedszkolu kolację, grzecznie wysłuchają bajki przed snem oby położyć się do śpiworków i zasną, oczywiście pod opieką pań nauczycielek. Z samego rana po Dzieci zostaną odebrane przez Rodziców. Celem tego wydarzenia jest nauka Dzieci samodzielności oraz kształtowanie odporności emocjonalnej Dzieci, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz wspólna zabawach Dzieci z różnych grup.