Zajęcia arteterapii

5/5 (2)

Arteterapia jest formą psychoterapii, która traktuje media artystyczne jako podstawowy sposób komunikacji. Jest metodą pracy stosowaną zarówno dla osób zdrowych jak też dla osób z zaburzeniami społecznymi bądź emocjonalnych. Zajęcia arteterapii odbywają się indywidualnie lub grupowo. Działania terapeutyczne stosowane w arteterapii mają na celu wprowadzenie uczestników w stan odprężenia, spokoju i przyjemnych doświadczeń.

W szerokim znaczeniu arteterapia obejmuje:

  • muzykoterapię,
  • choreoterapię (taniec),
  • biblioterapię (terapię poprzez czytelnictwo)

działania terapeutyczne z dziedziny:

  • teatru,
  • filmu,
  • sztuk plastycznych takich jak:
  • malarstwo,
  • rzeźba,
  • grafika,
  • fotografia itp.

Więcej

<script>(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‘GoogleAnalyticsObject’]=r;i[r]=i[r]||function(){(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,’script’,’https://www.google-analytics.com/analytics.js’,’ga’);ga(‘create’, ‘UA-90568817-2’, ‘auto’);ga(‘send’, ‘pageview’);</script>